Oto nasi uczniowie wyróżnieni Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Aby móc je otrzymać, trzeba spełnić wiele kryteriów. Liczy się ocena zachowania, bardzo wysoka średnia, wolontariat, a do tego osiągnięcia poza szkołą. Nasi uczniowie potrafią wzorowo pogodzić obowiązki szkolne z rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań. Dziewczyny od kilku lat tańczą w grupie Blitz działającej w Domu Sztuki GAK. Zdobyły wysokie lokaty zarówno w układach solowych, jak i zbiorowych. Z kolei pasją Kuby jest koszykówka, którą trenuje w klubie Młode Lwy Gdańsk. Uczniowie przyznają, że planowanie czasu jest dla nich niezmiernie ważne, by zdążyć przygotować się do szkoły, być kilka razy w tygodniu na treningu, pojechać na zawody. Życzymy stypendystom dalszych sukcesów i zachęcamy innych uczniów do pójścia w ich ślady.