W roku szkolnym 2019/2020 na terenie naszej szkoły zostały zorganizowane półkolonie zimowe. Odbyły się one w pierwszym tygodniu ferii i trwały od 13 do 17 stycznia w godzinach od 8.00 do 16.00.,  opiekunem była pani Mirosława Plichta, wychowawczyni klasy drugiej. W półkoloniach uczestniczyło 14 uczniów naszej szkoły. Każdego dnia dzieci brały udział  w różnych rodzajach aktywności. W poniedziałek odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Tam uczestniczyliśmy  w lekcji „Ostatnie drzewo”. Była to lekcja nawiązująca do najważniejszych problemów ekologicznych. Zawierała między innymi zabawy poszukiwawcze, plastyczne i zespołowe. Drugiego dnia mieliśmy okazję zwiedzić zoo w Oliwie. Obserwowaliśmy zwierzęta, foki, które były bardzo nami zaciekawione i wyszły nam na spotkanie. Udało nam się zobaczyć karmienie pingwinów. Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach „Ptasie warsztaty”. Ozdabialiśmy budki lęgowe, wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat ptaków w trakcie oglądania  prezentacji multimedialnej. Następnie przygotowaliśmy jedzenie dla ptaków. Na zakończenie wykonaliśmy żurawie techniką origami. Zajęcia były bardzo ciekawe. W środę udaliśmy się do kina Helios w Galerii Forum i obejrzeliśmy zabawny film „Urwis”. Ten właśnie film zgodnie wybraliśmy. W czwartek odbyły się warsztaty szycia poprowadzone przez Panią Lucynę Kowalską z firmy Luna – Art. Szyliśmy i ozdabialiśmy etui na okulary dla babci i dziadka z okazji ich nadchodzącego święta. Powstały bardzo ciekawe prace. Nauczyliśmy się szyć ściegiem podstawowym oraz drabinkowym, co wcale nie było takie łatwe. W piątek stwierdziliśmy, że ten czas wspólnie spędzany bardzo szybko ucieka.  Udaliśmy się tego dnia na … lodowisko. Dla niektórych  z nas było to pierwsze zetknięcie  z łyżwami. Zabawa była przednia. Jeździliśmy wszyscy, łącznie z panią Mirką. Upadków było niewiele, chociaż prawie wszyscy je zaliczyli J. Każdego dnia spożywaliśmy smaczne obiady, które przygotowywał dla nas Pan Andrzej Zaremba. Oczywiście, ostatniego dnia oprócz zupy była pizza. Oprócz wycieczek mieliśmy okazję bawić się wspólnie na boisku szkolnym, w sali gimnastycznej oraz w świetlicy. Projektowaliśmy i budowaliśmy z klocków Lego. Udało nam się pobawić w programowanie z wykorzystaniem tabletów, klocków Lego Wedo 2.0. Graliśmy w dwa ognie, piłkę nożną oraz państwa – miasta. Wymyślaliśmy też nasze własne gry. Podsumowując, czas spędziliśmy bardzo aktywnie i twórczo. Żałowaliśmy, że czas półkolonii tak szybko minął.