W dniach 20. – 25. września 2022 roku w Gdańsku odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci, w której wzięła udział nasza szkoła. Uczniowie klas VI, VII, VIII a i VIII b byli uczestnikami spotkań autorskich.

Klasa VI uczestniczyła w spotkaniu z panią Justyną Suchecką, dziennikarką i autorką książek dla młodzieży, która starała się odpowiedzieć na pytania: „Jak radzić sobie ze stresem wieku dojrzewania? Gdzie szukać pomocy? Czym się różnią współczesne nastolatki?”.

Klasa VIII a udała się na spotkanie z poetką, krytyczką literacką, pisarką i publicystką, Agnieszką Wolny-Hamkało. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o losach bohaterki jednej z książek autorki – Adeli. Ósmoklasistom udało się zdobyć autograf autorki i pozyskać kilka książek do szkolnej biblioteki.

W spotkaniu pod hasłem „Dorosłość bez trwogi” wzięli udział uczniowie klasy VIII b. Mieli oni możliwość poznania autorki książek dla młodzieży, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Opowiedziała ona o tym, w jaki sposób powstał pomysł na powieść, w której losy trójki nastolatków niespodziewanie kierują ich do domu spokojnej starości.

Uczniowie klasy VII zamknęli szkolne uczestnictwo w festiwalu. „Nie idę dziś do szkoły. Bajo!”, tak było zatytułowane spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem, autorek książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, że życie nastolatki nie zawsze musi być nudne i przewidywalne.

Festiwal zapewnił mnóstwo nieznanych dotąd przeżyć związanych z obcowaniem z pisarkami i pisarzami. To było niesamowite doświadczenie dla naszych uczniów.